Uncategorized

Grayling Poland i Circle K nagrodzone Srebrnym Spinaczem

Zrealizowana przez agencję Grayling Poland i Circle K kampania komunikacyjna związana z rebrandingiem marki Statoil na Circle K zdobyła srebrną statuetkę w kategorii PR korporacyjny w tegorocznej edycji konkursu Złote Spinacze. Nagrodę wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się w miniony piątek w warszawskim hotelu Sofitel.

Rafał Droździak, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji w Circle K Polska: – Przygotowując się do zmiany marki Statoil na Circle K poszukiwaliśmy partnera, który nie tylko doskonale rozumiał specyfikę branży paliwowej i convenience, ale również zdawał sobie sprawę z ogromnej skali planowanego przez nas przedsięwzięcia, które uwzględniało bardzo szeroką grupę interesariuszy i miało realne przełożenie na nasz biznes. Po trwającym blisko 12 miesięcy procesie, który zakończył się w marcu br., mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że, decydując się na współpracę z Grayling Poland, dokonaliśmy słusznego wyboru. Wspólne przedsięwzięcie powiodło się. Dowodzą tego nie tylko nagroda w postaci Srebrnego Spinacza, ale przede wszystkim dzisiejsze wyniki rozpoznawalności i pozytywny odbiór marki Circle K wśród naszych klientów i partnerów biznesowych.

– Zaprojektowanie kampanii rebrandingowej sieci Statoil było nie lada wyzwaniem. Przez ponad 20 lat obecności na polskim rynku Statoil stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek stacji paliw i cieszył się ogromnym zaufaniem zarówno wśród polskich klientów, jak i partnerów biznesowych. Tego samego z całą pewnością nie można było powiedzieć o zupełnie nieznanej dotąd na naszym rynku marce Circle K – mówi Klara Banaszewska, Dyrektor Zarządzająca Grayling Poland. I dodaje: – Tym bardziej cieszymy się, że zaproponowane przez nas rozwiązania spotkały się z uznaniem jury najbardziej prestiżowego konkursu branży PR w Polsce.

W ramach projektu agencja Grayling Poland była odpowiedzialna za przygotowanie oraz realizację koncepcji zintegrowanej komunikacji korporacyjnej dotyczącej rebrandingu, obejmującej szereg eventów, działania w mediach lokalnych i media relations.

Konkurs „Złote Spinacze” został zainicjowany przez Związek Firm Public Relations (ZFPR) w 2003 r. Głównym celem inicjatywy jest zwiększanie profesjonalizmu i podnoszenie standardów w branży Public Relations oraz kreowanie jej pozytywnego wizerunku poprzez promowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych i rzetelnie wykonanych projektów zrealizowanych w Polsce.

Grayling Poland to jedna z największych agencji PR w Polsce. Firma zatrudnia ponad 35 konsultantów specjalizujących się w takich obszarach jak PA, employer branding, PR w sektorach ochrony zdrowia, publicznym, finansowym, energetycznym, a także komunikacja korporacyjna, kryzysowa i promocja marek konsumenckich. Projekty prowadzone przez agencję były wielokrotnie nagradzane w konkursach branżowych.

Circle K Polska (wcześniej Statoil Fuel & Retail Polska) obecna jest na polskim rynku od 1992 r. i prowadzi sieć ponad 350 stacji paliw na terenie całej Polski. Od 2012 r. właścicielem spółki Circle K Polska jest kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard Inc. (Couche-Tard), jedna z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego, w formacie convenience. Prowadzi ona działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie.